hacamat

Hacamat Noktaları Nerelerdir

UZMAN El Hacamat

 RİSKSİZ TEDAVİ HACAMAT

 

Hacamatı Ehline Yaptırın !

 

Ehlinden Hijyen Hacamat !

 

İSLAMİ USULLERE UYGUN HACAMAT EHİL TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

 

HACAMATIN RİSKİ YOKTUR HİÇ BİR ZAMAN OLMAMIŞTIR  DUYULMAMIŞTIR.

BERBERE GİDİPTE TRAŞ OLMAKLA AYNI MANTIKTADIR.

BİZDE HACAMAT  EHLİ SÜNNET OLARAK YAPILMAKTADIR

 

 RİSKSİZ TEDAVİ HACAMAT 

HACAMAT VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE  YAPILIR ?

Genelde sırt bölgesinden uygulama yapılsa da , yaptıran kişinin hastalığına, şikayetine göre baş bölgesi ve vücudun diğer akupunktur noktalarına da uygulanabilir.

HACAMAT TEDAVİ BÖLGELERİ

En faydalı hacamat tedavi bölgeleri: Sırtta kahil noktası iki omuz arası, sonra el ahdayn boynun etrafındaki iki ana damardan, sonra kalbin arkasıdır. Kafa hacamat tedavi, Kafa arkası cankurtaran tepe çarka ve çöplük diye de tabir edilir, şakak bölgesi, alın bölgesi, boyun bölgesi, omuzlar, sırt hacamat tedavi, ön kısım hacamat tedavi iki omuz arası kahil noktasıdır. Kulak alt kısmı (biraz arkaya doğru) kürek kemikleri altı bel bölgesi, kuyruk sokumu, diz bölgesi, bacak baldırların arka kısmı, ayak bileği bölgesi, topuk üstü bölgesi.

Kafa hacamat tedavi yaptırmak her derde şifadır: Unutkanlık, dikkat dağınıklığı, asabiyet, cinnet, delilik, depresyon, sinir, ruhsal sıkıntılar, cüzam, kanser, vitiligo (alaca hastalığı), göz, gece körlüğü, kulak, kulak çınlaması, kısırlık, şeker, tansiyon, vb. Ölüm hariç tüm hastalıklara şifadır. Kafa üzerinde 3 temel 13 nokta; sırt üzerinde 7 temel 20 civarı nokta; ayak ve baldırlarda 5 temel olmak üzere toplam 13 nokta vardır. Toplamda takriben 40 tane hacamat tedavi noktası vardır. Her noktada uyarılan sinirler değişik rahatsızlığı iyileştirmede iyidir. Hadisi şerifi buna örnek. Şu anda İslam dünyası, hacamat tedavi sülük tedaviyi, bu hadisler doğrultusunda uyguluyor. C-7 diye adlandırılan omuz, baş, kürek kemikleri ve kalp hizası, bel ve kuyruk sokumu, ayak bileklerini kapsayan bu noktalar, bugün dünyadaki bilim adamlarının da hacamat tedavi için tavsiye ettiği yerler. Çünkü bu 7 bölge, vücutta atıkların toplandığı yerler ve hastalıklar bu noktalarda kendini belli ediyor.

KAFA ARKASI HACAMAT TEDAVİ: (cankurtaran): En fazla unutkanlık, öğrenme ve ezberlemeyi kolaylaştırmak için yapılır. Bu nedenle kuran hafızları ve alimler belli aralıkta mutlaka kafadan hacamat tedavi olurlardı. Katarak için çok faydalı, tansiyon, migren, burun hastalıkları, Parkinson, alzeymir, unutkanlık gibi nörolojik ruh hastalıklarına, psikolojik problemlere, kulak ağrısı ve çınlamasına, baş ağrısına ve dönmesine, yara, egzama, uçuk, sedef ve saç dökülmesine, göz ve göz kapakları, ağız, diş ve dişetleri birçok hastalığı tedavi eder. Peygamber efendimizin birçok yerde başından kan aldırdığı, ihtiyaç duyduğu anlarda da vücudunun diğer yerlerinden kan aldırdığı sabit olmuştur. Kafa arkası, tepe çarka ve çöplük diye tabir ettiğimiz yerde tam burasıdır. Bunların her birinin farklı farklı faydaları vardır.

kafa_arkasi_hacamat

ENSE ÇUKURU HARİÇ ALTI HACAMAT  (boyun): Göz hastalığı ve göz kapağı hastalıklarına (arpacık, göz kapağı ağrıları ve ödemi), ağız kokusuna, diş ve dişeti hastalıklarına, tiroit ve lenf bezi hastalıklarına,

KULAKLARIN  ARKASI: Kulak, kulak çınlaması burun, boğaz ve göz hastalıklarına, ön dişler ve köpek dişlerine, baş ağrılarına, karaciğer ve safra kesesi sancılarına, baş titremesine,

OMUZLRA HACAMAT TEDAVİ: Akciğer hastalıkları ve yüksek tansiyon, baş ağrısı ve baş dönmesi, migren, hormon dengesizliğine, boyun fıtığı ve kireçlenmesi, kol ve omuzlardaki romatizma ve ağrılar, uyuşma, halsizlik, saç dökülmesi, kepek

KÜREK KEMİKLERİ ARASI NOKTA (iki omuz arası kahil noktası) Akciğerler, kalp, pankreas ve safra kesesi hastalıklarına,

kurek_kemigi_hacamat

KÜREK KEMİKLERİ ALTINA: Bel ağrısına ve bel fıtığına, karın ağrısına, mide ve karaciğer hastalıklarına,

BEL BÖLGESİ HACAMAT: İdrar tutamama, bel ağrısı ve fıtık, yüksek tansiyon, böbrekler, kadın erkek hastalıklarına iyi gelir.

bel_bolgesi_hacamat

KUYRUK SOKUMU HACAMAT TEDAVİ: Prostat, fil hastalığı, basur ve adet düzensizliğine.cinsellik problemlerineçok iyi gelmektedir.

 

DİZLERİN ÜSTÜ VE ALTI (iç ve dış kısımları): Diz ağrısı ve diz hastalıklarına, adet düzensizliğine, basur, varis, baldır ve ayak yaralarına, mide, karaciğer, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına.

AYAK BİLEĞİ DIŞ KISMI: Siyatik ağrılarına, varis, gut ve fil hastalıklarına.

 

AYAK BİLEĞİ İÇ KISMI: Adet düzensizliği ve basura çok iyi gelir. En iyi hacamat tedavi hastalanmadan önce yapılan hacamattır.

KULAK ARKASI HACAMAT TEDAVİ: Bu iki bölge uygulamasında, kulak hastalıkları, kulak çınlama,  beraber sinüzit, boğaz göz hastalıkları, baş ağrısı, migren, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına şifadır.

BOYUN BÖLGESİ ALTI HACAMAT TEDAVİ: Tiroit, nodül ve lenf bezi hastalıkları ile boyun fıtığı ve kireçlenmesi, göz hastalıkları, iltihaplı romatizma, baş dönmesi, sinüzit ve migren gibi hastalıklarda bu bölgeden yapılan hacamat tedavi kürleri çok başarılıdır.

 

KALP BÖLGESİNE YAPILAN  HACAMAT : Hacamat tedavi en çok uygulandığı önemli bir noktadır. Peygamber efendimiz (s.a.v) vesvese, evham, manevi ruh sıkıntısı, ani ateş basmaları halüsinasyon, hiperaktif, panik atak, depresyon psikolojik ve sinir hastalıklarında önerdiği ana merkezlerden birisidir. Bu bölgeden yapılacak hacamat tedavi kalp, akciğerler, safra hastalıkları, tansiyon, immun (bağışıklık sistemi) üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Vücut biyoelektrik enerjisi hemen artar, aura güçlenir.

 

KARACİĞER BÖLGESİ HACAMAT : Bu bölgedeki uygulamalar genelde karaciğer temizliği için yapılır. Halsizlik, yüksek kolesterol, tansiyon vb. için ideal bölgelerdir Günde 8-12 saat uyuduğu halde hala yorgun olanlar için mutlak tavsiye edilmektedir. Yorgunluğun temel nedenlerinden birisi karaciğerin görevini tam olarak yapamamasıdır.

SIRTDAN YAPILAN HACAMAT : Sırttan alınan kan vücutta dolaşım sistemini bayağı rahatlatır. Zira sünnet olarak tavsiye edilen bölge tüm dolaşımın uğrak noktasındadır. Sırt ağrıları olmak üzere, bel ağrıları, bel fıtığı, kısırlık, yüksek tansiyon sinir, stres, şeker, karaciğer rahatsızlıkları, basur, hemoroid gibi rahatsızlıklarda etkilidir.

hacamat_karaciger

SIRT OMİRLİK YAN TARAFLAR:Neredeyse 20 değişik nokta vardır. En çok sırt ağrılarında ayak ve bacak uyuşmalarında, bel fıtığı tedavilerinde, akciğer, karaciğer, safra kesesi, pankreas, mide hastalıkları ve ağrılarına, yüksek tansiyon, omurga kireçlenmesi ve boyun fıtığına çok iyi gelir.

GÖĞÜS ALTI HACAMAT UYGULAMA Uyluktaki çıbanlara, uyuza, sivilcelere, nigris’e, basurlara, fil hastalığına ve sırttaki kaşıntılara faydalıdır. Göğüs üstü, altı ve göğüs uçlarına meme tıkanıklarını dağıtır, göğüs ur apse kitle iltihapları yok eder. Anne sütünü çoğaltır.

DİZ VE AYAK VE BALDIRLARDAN HACAMAT  Yüksek tansiyon, sedef, fil, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına, baş ağrısına, baldır ve ayak ağrılarına ve buralardaki yaralara, varis ve romatizma şikayetleri içindir. 20 değişik bölge vardır, çok sık uygulanan 6-7 nokta mevcuttur. Bu noktalardan uygulanan hacamat tedavi, romatizma ağrılarını çok hızlı şekilde azaltarak minimuma indirger. Hacamat tedavi uygulaması sonrası kılcal damarların dolaşımı hızlanması sebebiyle varis tedavisinde de çok etkilidir.

AYAĞIN ÜST KISMINDAN HACAMAT Topuğa yakın olan ana damarı keserek kana akıtmanın yerine geçer, uyluk ve bacaklardaki yaralara, kadınlarda görünen kaşıntı ve adet kesilmesine yarar sağlar.

ayak_ustu_hacamat

MAKAT İLE CİNSEL ORGAN ARASINA: Prostat hastalıklarına, basur ve fil hastalığına, adet düzensizliğine iyi gelir.

MAKATTAN HACAMAT TEDAVİ: Kafadan ve tüm vücuttan kanı aşağı çeker. Tüm organlara ve vücuda rahatlık verir. Bilhassa bağırsaklara, prostat hastalıklarına ve adet düzensizliklerine iyi gelir.

UYLUKLARIN İÇ KISIMLARINA: Kalça ve topuk ağrılarına, basur, karın ve kasık fıtığına, gut hastalığına iyi gelir.

UYLUKLARIN ÖN KISMINA: Erbezi ödemi, kalça ve baldır yaralarına iyi gelir.

UYLUKLARIN ARKA KISMINA: Yüksek tansiyonu indirir, baş ağrısını dindirir, uyluklardaki yara ve ağrıları giderir.

 

TOPUKLARA HACAMAT TEDAVİ: Adet düzensizliklerine, siyatik ağrılarına, gut hastalığına iyi gelir. Göbeğin üst kısmına: yağları dağıtır, cildi güzelleştirir, kabızlığa, fıtığa, mide ve karın ağrısına iyi gelir.

topuklara_hacamat

GÖBEK ÇUKURUNA HACAMAT TEDAVİ: karın ağrısını ve adet ağrılarını giderir.

GÖBEĞİN ALT KISMINA HACAMAT TEDAVİ: Böbrekten idrar yoluna inen taşı mesaneye indirir, yumurtalıklar ve tüplerdeki tıkanıkları açar ve göbeğin üst kısmına kapatılan kupaların sağladığı faydayı sağlar.

BÜYÜK DAMARLARDAN HACAMAT TEDAVİ: Hacamat tedavi, sağ dirseğin toplardamarından hacamat tedavi, karaciğer, sol dirseğin toplardamarından alınırsa, dalak hastalıklarına çok iyi gelir.

 

Hacamat tedavi hangi hastalıklara faydalı ve yararlı olduğunu hacamat tedavisinin araştırmalara göre tecrübe edilmiş insan vücuduna bedeni manevi ruhi faydaları bölümüne bakınız.

DİKKAT : HACAMAT OLACAKLAR MUTLAKA OKUSUN ÖNEMLİ !

Hacamat esas olarak bir rahatsızlık oluştuğunda yapıldığını bilen kardeşlerimiz yanlış düşünmektedirler. Örnek bir insanın bir yerinde ağrı, sızı, veya psikolojik sıkıntısı olduğunda esas değil bir sıkıntı olmadan kendini gelebilecek her türlü maddi manevi sıkıntılara karşı biiznillah  kendini korumaya almasıdır. örnek verecek olursak benim hiçbir şeyim yok diyen esasen hacamat olmalıdır ki  insana  ne zaman sıkıntı geleceği belli olmaz. Hacamat bir temizliktir. vucuddunuza yararı olmayan kirli kanın dışarı atılmasıdır.  Yani İnsanın kendine format atmasıdır. İlla bi yerim ağrısın diye beklemek yanlıştır.Sonra çok geç kalabilirsiniz.

 

HACAMAT SADECE KİRLİ KANIN ALINMASI DEĞİLDİR  Hacamatta  sadece çizik atıp ta vucuttaki durgun akışkan olmayan uyuşuk gereksiz kanın dışarı alınması değildir.MEVZU HacamatI Yapacak kişinin  el almış icazetli  bu sünnetin manevi boyutunu bilmesi ve maneviyatının biiznillah güçlü olması nerede ne yapacağını yani bir az ilimini bilmesi ve anatomi sağlık ve hijyen kısmını bilmesidir.

İSLAMİ USULLERE UYGUN HACAMAT EHİL TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

 

HACAMAT OLMAK  İSTİYOR VAKİT  BULAMIYORSANIZ BİR TELEFONLA ORADAYIZ.

SİZ GÜNÜ BELİRLEYİN BİZ SİZİN İÇİN ORADAYIZ .

Hacamat olmayı düşünüp vakit bulamayanlar için toplu guruplar dahil ister evinize , ister ofisinize tam tekmil kişiye ait tek kullanılımlık malzemeyle hijyen kurallar ön planda islami rİtueller çerçevesinde bir telefonla gelelim.

DİKKAT HİJYEN VE SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEM TAŞIR.